Rekonstrukce podlahy v bytě

Reklama
PK Pepíno Konrád @pepino.konrad před 4 roky08.03.2020 09:46:00
Rekonstrukce podlahy v bytě

Předělávám v bytě (v paneláku) podlahu a potřeboval bych poradit, jaké mám dát složení nové podlahy.
Momentálně ja na hrubé podlaze nasypána asi 10-ti centimetrová vrstva písku, na ní jsou položené jakési (heraklitové) desky (síly tak do 3cm) a na nich jsou asfaltem nalepené parkety.
Parkety jsem odstranil, i ty desky, ale nevím, co mám dělat s tím pískem. Napadlo mě, nechat ho tam, na něj dát 5-ti centimetrový extrudovaný polystyren a na něj dát dvě vrstvy OSB desek síly 12mm. Jednu vrstvu desek podélně a druhou, kvůli převázání, dát napříč. No a na to už jen položit plovoucí podlahu.
Zkusil jsem si to z pár zbytků na kousku položit, ale ty OSB desky jsou trochu prohnuté a při chůzi po nich ta podlaha prostě jaksi pumpuje, takže nevím, jestli je tohle dobré složení.
Je tohle dobrý nápad, takhle to udělat, nebo jaké by mělo být správné složení nové podlahy?
Mám z toho nedobrý pocit, aby to v budoucnu něco neudělalo.
Předem děkuji, Josef

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.