Vlhká kročejová vata pod podlahovým topením

Rubriky:

Reklama
MS Martin Sabo @martin.sabo před 4 roky08.03.2020 22:45:00
Vlhká kročejová vata pod podlahovým topením

Dobrý den,

bohužel se mi stala velice nepříjemná věc. V 2NP jsme na stavbě izolovali podlahy a zvolil jsme skladbu kročejová vata 5cm a polystyren 7cm. Následně "rošt" pro podlahové vytápění a celé zalité anhydridem.

Po spuštění topení se v celém horním patře objevil zápach mokré vaty. Dle fotografií jsem zjistil, že nebyla instalovaná fólie pod rošt podlahového vytápění, tedy s největší pravděpodobností došlo k zatečení vody při vylití anhydridu do vaty. Nyní je celé 2NP hotové včetně plovoucích podlah. Před instalací plovoucích podlah jsme anhydrid měřili a byl na všech místech ve všech místnostech suchý. Tedy vhodné pro pokládku plovoucí podlahy. Ovšem vata stále smrdí. V 2NP nikdy nebyl problém s vlhkostí, jelikož byl otevřený strop a cca 1,5 měsíce se topilo podlahovkou a větralo do střechy. Nyní kdy jsou zaklopené stropy, tak sice všude sucho a teplo, ale smrad vaty.

Nyní mi nikdo nedokáže poradit, proto to zkouším zde. Mám to rovnou vše vysekat a udělat celé patro znovu, nebo existuje šance, že to vyschne či to mohu nějak vysušit? Bohužel potřebuji mít hotovo do dubna 2020.

Nechci řešit, kdo za to může, potřebuji poradit, jak vyřešit tento problém. Moje chyba, že jsem to neuhlídal.

Děkuji za rady a přeji hezký den.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.