Vnořený bojler nebo výměník?

Rubriky:

Reklama
TS Tomáš Socha @tomas.socha před 4 roky09.03.2020 10:40:00
Vnořený bojler nebo výměník?

Mám kotelnu na dřevo se dvěma akumulačními nádobami po 750l. Mám v úmyslu pořídit třetí a zvažuji do ní dát vnořený bojler nebo nerezový výměník pro výrobu TUV. V současné době ohřívám TUV v zasloužilém nerezovém bojleru, do kterého mi vede cca 7m (izolované) trubky tam a 7m zpět, takže si nejsem jistý efektivitou současného řešení ohledně tepelných ztrát. Navíc plánuji pořízení FVE, která by řešila m.j. ohřev vody mimo topnou sezónu a vzhledem k tomu, že bojler má 160l a je nás v domě 8, budu muset nějak smysluplně a efektivně využít akumulaci ve větším objemu vody.
Rád bych se jako laik zeptal na úskalí zvažovaného řešení, zda je vhodnější použít vnořený bojler či nerezového hada, případně na rozdíl v komfortu užívání oproti současnému řešení. Pamatuji na starou dobrou karmu, kdy nám tekla nejdříve studená, pak vřelá a nakonec teplá voda, tak jestli něco podobného nemám čekat i od zapojení TUV s trojcestným ventilem, protože AKU vytápím až na cca 90°C.
A ještě bych rád poprosil o doporučení AKU nádrže (s možností přípravy TUV) s co největším objemem limitovaným klopnou výškou cca 193 cm a průměrem 79 cm.
Děkuji za postřehy.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.