Izolace sklepa zevnitř - zabránění průniku vody

Reklama
DM Danny Moon @danny.moon před 4 roky09.03.2020 14:46:00
Izolace sklepa zevnitř - zabránění průniku vody

Dobrý den,

Obracím se na Vás s radou a prosbou o pomoc.

Před několika měsíci jsem koupil starší dům. Horní 1NP půjde k demolici možná i stropy na 1PP. 1PP se zde vyskytuje pod polovinou domu cca 65m2.
Obvodové stěny sklepa jsou tvořeny betonem neznámé kvality. Dům stavěn cca 1990-94 - značně zdevastovaný proto ta demolice. Nicméně sklep vykazoval poměrně dobrý stav.
V daném místě je vysoko hladina spodní vody (omluvte případnou špatnou terminologii). Jsme paradoxně přesto mimo záplavovou oblast.

Po koupi se celý dům včetně neskutečného bordelu ve sklepě vyklidil, vyčerpala se voda, která dosahovala +20cm nad stávající podlahou. Ve sklepě jsme objevili "odvodňovací systém" , který odvádí vodu ze sklepa směrem do potoka přes 2 venkovní kontrolní šachty. V interiéru sklepa jsou vynechané betony, kde po písku teče voda a pouze v určitých úsecích jsou instalovány pod betonem nebo pod zdivem trubky či husí krky. Více napoví přiložené foto.

Vodu ve sklepě jsme dostali pod úroveň podlahy viz obrázek č.2, kde je i vidět, jak jsou "kanálky" řešeny v řezu vč. stávající vodorovné hydroizolace.

Tolik k úvodnímu popisu, snad bude dostačující.
Chtěl bych Vás tímto poprosit o Vaše zkušenosti a rady. Pročetl jsem už desítky ne-li stovky stránek, diskuzí, přednášek, technických listů a jiných prospektů ale nic mě nenavedlo ke spolehlivému řešení.

Z mého stávajícího sklepa bych rád vytvořil suchý sklep. Abych toho docílil, potřebuji z něj odstranit vlhkost a hlavně zabránit tomu, aby se voda do sklepa nedostala a tekla pryč.

Řešíme návrhy jak zaizolovat sklep.
1) Jedním z celkem (pro mě) zajímavých řešení v co největší možné míře dopojit potrubí drenážními hadicemi s geotextilií a štěrkem, dále pak zaklopit stávající kanálky plnostěnými PVC deskami, přikrýt izolací, celý sklep zalít novým betonem o tl. 50-70mm, podřezat obvodové zdivo nad novým betonem, položit vodorovnou izolaci , z venku svislou izolaci a plus v interiéru zalít vodorovnou izolaci finálním potěrem o tl. 50mm. (viz. obrázek řešení č.1)

//Bohužel dům je podsklepený pouze z části a to znamená, že jedna ze stěn nelze obnažit a zaizolovat z venku. Navíc u této stěny, ke které se nelze dostat, teče pod podlahou taky voda...Podle mě tedy toto řešení nelze//

2) druhé řešení je dost podobné jako č.1 ovšem s rozdílem, že se hydroizolace vodorovná i svislá dělá pouze v interiéru. Vybudoval by se nový strop, ke kterému by proběhla svislá izolace a napojila se na vodorovnou v 1NP. Nicméně si nejsem jist zda-li je toto řešení spoje správné a jak by tomu bylo u oken sklepa. (obrázek řešení č.2 )

3) asi nejvíce zvrhlá a nákladná varianta, která nás napadlo bylo vybudovat do max. výšky 1m po celém obvodu sklepa ztrac. bednění s armaturou, zaklopit kanálky, zasypat meziprostor sutí, přidat novou drenáž a odvést do stávajících venkovních šachet. Dále přidat kari sítě, svázat armaturu, vybetonovat. Vytvořila by se tak nová základovka sklepa a celý tato půlka domu by se o 1M zvedla. Ale to asi asi nejnákladnější řešení.

Mám i spoustu nalezených detailů řešení hydroizolací z nichž pár přidávám mezi obrázky jako inspiraci.

Prosím o radu, už jsem poměrně zoufalý a nevím, který krok zvolit, abych poté nelitoval.

O mé koupi prosím nepolemizujte. Měl jsem několik důvodů, proč dům koupit - sklep, cena, lokalita v zástavbě, klidné místo, dostatečná vybavenost aj...

Předem moc děkuji všem za tipy, a rady a odborné rady. Případné informace doplním.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.