Smyčka pro více místností

Rubriky:

Reklama
JS Jaroslav Stupka @jaroslav.stupka před 4 roky16.03.2020 21:37:00
Smyčka pro více místností

Dobrý den,

rád bych se Vás zeptal, jaký máte názor na instalaci jedné smyčky podlahového vytápění do dvou menších místností, z nichž u jedné mi dle výpočtu v Excelu vychází vyšší střední teplota otopné vody (koupelna (107) s výpočtovou teplotou 24 °C - střední teplota otopné vody cca 40 °C), u druhé nižší střední teplota otopné vody (zádveří (101) s výpočtovou teplotou 15 °C - střední teplota otopné vody cca 33 °C).

Moje myšlenka je do zádveří vést ochlazenou vodu z koupelny. Je jasné, že v obou místnostech budou stejné průtoky (rovnice kontinuity). Také je jasné, že přestat topit či topit by šlo v obou místnostech pouze současně, ale to by u RD, kde se plánuje trvalý provoz všech místností, neměl být problém.

Zajímá mě, jestli s tím má někdo nějaké zkušenosti a jestli je reálné o tom vůbec uvažovat, či jestli je to v praxi vyloučený postup.

Děkuji za odpovědi

S pozdravem

JSt

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.