Hurdiskový strop - praskliny desky

Rubriky:

Reklama
MR Michal Roupec @michal.roupec před 4 roky21.03.2020 20:22:00
Hurdiskový strop - praskliny desky

Dobrý den,
loni v létě jsem betonoval hurdis strop viz foto. Nemecký bez patek. IPE160x2,6m co metr. Betonové patky na smíšené zdivo 60cm. Kari 6x100. Beton 6cm. Jeden otvor u kraje je pro komín, druhý uprostřed pro sklo v podlaze. Volné prostor na konci je pro schodiště.

Desku jsem dával jen nad půdorysem místnosti a tam kde je nosná zeď nechal volno (viz foto) V tom místě je v úrovni podlahy táhlo které stahuje barák a bude tam stát nosná zeď. Mezeru jsem o pár týdnů později taky vybetonoval.

Dům je prázdný, suterén v zimě je uzavřený a temperuje. Nahoře nic, teplota okolí. Teď na jaře jak bylo teplo jsem dům otevíral a větral.

Po zimě jsem si všiml že betonová deska je na více místech prasklá. Z rohu otvorů, i jinde. Prasklina je nahoře věší, dolů se ztrácí. Jakoby se beton vyboilil nahoru. Říkám si kde jsem udělal chybu.

Napadá mě roztažnost, protože Ička jsou všechny vetknuta v betonu. Chvíli jsem to řesil ale nikde jsem nenašel požadavek na volnost tak jsem to zalil. Druhé co mě napadá je že táhla nějak zapracovala a stáhla beton k sobě. Äle to se mi moc nezdá. Třetí je to větrání. Dole jsou ička odkryté, snad teplý vzduch neměl tolik síly aby je zespoda natolik ohřál.

Staticky by to snad nemusel být problém, teda pokud se to vyboulilo. Spíš se hrozím toho aby to nepracovalo dále. Mlůžete poradit? Hlavně teda tu dilataci, jestli se to dělá nebo ne a jak. Nikde jsem nezaregistroval že by se nosný beton dilatoval od zdí, jako u podlahového topení.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

13 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.