Oprava vytopeného rozvodu kotle

Reklama
PT Petr Tuma @petr.tuma148 před 4 roky31.03.2020 21:16:00
Oprava vytopeného rozvodu kotle

Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu s opravou vytopeného rozvodu elektrokotle. Jedná se o starší model kotle (Protherm ?), konstrukce je prostě jen plechová skříň a v ní volně přístupná instalace (klasická svorkovnice s přívody, pohledem běžné stykače, vše bez dalšího krytí). Do kotle zateklo z podlaží nad ním, voda podle všeho tekla hlavně po trubkách a po přívodních vodičích, viditelně byla určitě na některých svorkovnicích a přívodech topných těles, ale větší část kotle zůstala suchá.

Kotel jsem zatím odpojil, vysušil co se dalo, kontakty ošetřil přípravkem na čištění a konzervaci kontaktů (sprej Contact Cleaner 390) a nechávám vyvětrat. Potřeboval bych poradit, co dalšího by bylo vhodné udělat - hlavně nevím, jestli se mám pouštět do rozebírání a čištění svorkovnic. K některým je velmi špatný přístup, navíc mám obavu, že se někde něco ulomí a kotel už nepůjde opravit (je starší a plastové části budou křehké, hlavní přívody jsou pochopitelně patřičně utažené), nerad bych udělal víc škody než užitku. Je reálné, že kotel po vysušení bude v pořádku ?

Díky, Petr Tůma

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.