Solární ohřev vody - zkušenosti, vyplatí se?

Reklama
ZK Zdeněk Kratochvíl @zdenek.kratochvil884 před 4 roky03.04.2020 09:46:00
Solární ohřev vody - zkušenosti, vyplatí se?

Dobrý den,
topenář mi navrhl dodělat solární ohřev vody pro můj dům. V současné době topím krbovou vložkou s výměníkem. Natopená voda jde do akumulační nádrže a tam se dohřívá voda pro podlahové topení topnou patronou 12kW. Nebudu vám lhát. Osobně mám strach z cen elektřiny. I když natopím krbovkou třeba na 70°C akumulačku, tak plocha baráku si spolkne teplou vodu rychle. Takže patrona spíná a dotápí vodu.

No a topenář mi vnukl myšlenku na solární ohřev vody. Prý mám dobře situovanou střechu do A, přípravu na solary jsem si nechal udělat před zateplením a akumulační nádrž na to je též připravená.

Chtěl bych se zeptat lidí, co s tím mají už zkušenost. Zda se jim to vyplatilo? Jestli to dokáže v takovém tom přechodném období nahřát teplou vodu na topení a sprchování dostatečně? Zda pocítili úspory za elektřinu, vytápění... Děkuji za každý názor.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

33 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.