statika pojezdové střechy sklepa - jaké Ičko?

Reklama
HN Honza Novak @honza.novak429 před 4 roky03.04.2020 19:31:00
statika pojezdové střechy sklepa - jaké Ičko?

Dobrý den, můj projektant je v tuto chvíli mimo republiku a netuším, kdy se vrátí, proto zde hledám informace podle kterých bych se rád rozhodl, kterou cestou jít dál.
V tuto chvíli mám vylité věnce sklepa o rozměrech 9x3,3m (vnitřní rozměr 8,6x2,9m) a na tom mají být umístěny překlady I160 v metrových rozestupech mezi kterými je trapézový plech a vylit 20cm betonu+6mm kari (15x15oka). Střecha měla být původně pochozí a zatravněná. A já teď uvažuji jestli ji neudělat pojezdovou.

Zedníci, kteří mi stavěli sklep tvrdí, že to bez problémů auto 3500Kg unese. Ale já bych raději věděl na kolik je v takovéto skladbě střecha dimenzována.
Případně jak vysoké ička by museli být, aby se nato dalo zajet třeba 5t vozem s materiálem. Zadní náprava bude bohužel patrně stát cca uprostřed střechy.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

29 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.