Podlahové čidlo - správný odpor

Rubriky:

Reklama
LM Lubos Mark @lubos.mark před 4 roky05.04.2020 18:08:00
Podlahové čidlo - správný odpor

Zdravím,

koupil jsem si nový termostat k elektrickému podlahovému topení. Předchozí používal podlahové čidlo NTC 12kOhm. Nové čidlo vyžaduje NTC 10kOhm. Bohužel to přibalené mi nepřijde husím krkem, takže tam mám zatím to 12Ohmové. Přemýšlím jak velký problém to je, že je připojené jiné čidlo. Chápu, že termostat si myslí, že je teplota podlahy nižší, než ve skutečnosti je, ale vadí to? Reguluju dle prostorového čidla v termostatu, které u toho nového konečně ukazuje odpovídajici hodnoty. Limity teploty podlahy jsem nastavil na přiměřeně nižší teploty, abych zohlednil jiné čidlo. Je problém i v něčem dalším? Dále pak původní čidlo byla 13A, to nové je až 16A, může být problém i v tomto, nebo mám jen prostě větší výkonnostní rezervu? Děkuji předem za odpovědi.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

12 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.