nosná konstrukce z traverz, způsob svaření a tepelné mosty

Reklama
MC Michal Chrome @michal.chrome před 4 roky06.04.2020 18:43:00
nosná konstrukce z traverz, způsob svaření a tepelné mosty

Dobrý den přeji,
Potřebuji poradit, protože stavíme víceméně svépomocí tedy otec je zedník a má maličkost přines dones atd. Stavba je taková jaká je :) myslím rozměrově , je to křídlo hospodářské usedlosti a chtěl jsem zachovat spodní užitkovou část a vytvořit si podkrovní bydlení. Delší strana s okny je na jih. Toť k vysvětlení. Jelikož je strop klenbový á 2 metry tak jsou nosné jen obvodové stěny a projektant nebo spíše statik mi navrhl nosné konstrukce z U profilu 240 svařených k sobě a otázka 1. zní jsou potřeba nějaké úpravy u svárů profilů na zpevnění nebo stačí provařit spoje k sobě pouze na plochu nebo dělat výztuže??Otázka 2. věnec bude těsně na hraně stropu ze sádrokartonu co to bude dělat? a nebo co s tím??A otázka 3. v místě usazení nosníků bude věnec bez vnitřní izolace jen betonová kostka kvůli přenosu váhy a dá se nějak to místo neagresivně ošetřit (spec. izolace atd. )abych snížil vliv tep. mostu?? Mám z toho trochu obavy.
A izolaci stropu bych chtěl řešit asi nástřikem i tech traverz pokud by to pomohlo.
Gratuluji všem kteří přelouskaly tento dotaz a děkuji též za odpověď a radu těm kteří to i pochopily.
Michal

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.