Vedení přívodu smyčky podlahového vytápění

Rubriky:

Reklama
JS Jaroslav Stupka @jaroslav.stupka před 4 roky08.04.2020 17:41:00
Vedení přívodu smyčky podlahového vytápění

Dobrý den,

tento projekt jsem tu již jednou zmiňoval. Tehdy jsem se ptal, jestli je možné mít smyčku položenou níže (o 0,75 m) než ostatní smyčky rozdělovače. Bylo mi řečeno, že ano.

Dnes bych se chtěl zeptat, jaký existuje nejlepší způsob překonání tohoto výškového rozdílu v tomto konkrétním příkladě (viz obrázek). Potřebuji se se smyčkou dostat z chodby č. 202 do pracovny č. 208. Pracovna a část chodby pod schody jsou níže o 0,75 m. Napadají mě asi jen dva možné způsoby.

První způsob: Obětovat 10 cm šířky schodů a vytvořit tam např. 10 cm širokou nakloněnou rovinu kopírující schody. Uvnitř ní v drážce vést v ochranné trubce trubky podlahového vytápění.

Druhý způsob: Využít koupelnu 207 (sprchový kout tam nakonec nebude) a nevyužitý prostor. V koupelně vést trubky v ochranné trubce při zdi (v ploše bude také podlahové vytápění), při průchodu nevyužitým prostorem vést volně v ochranné trubce a izolaci. Problém by byl při průchodu zdí do pracovny 208, trubky by musela překonat výškový rozdíl v rámci průchodu tou zdí.

Myslíte, že je nějaká z těchto dvou variant reálná? Či napadá Vás jiné řešení?

Děkuji za odpovědi

S pozdravem

JSt

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.