Realizace chodníků z kamenné neformátované dlažby

Reklama
PB Pavel Beránek @pavel.beranek458 před 4 roky14.04.2020 08:56:00
Realizace chodníků z kamenné neformátované dlažby

Dobrý den,

hodlám kolem domu realizovat chodníky. Chodníky budou mít na povrchu kámen kvarcit (křemenec) tl. 1,5-,5 cm. Hledal jsem, jaké má být složení vrstev pro realizaci. Každý zdroj uvádí něco jiného. Rád bych, zda by mi nějaký odborník poradil, jak na to.

Zatím to mám zrealizováno takto:

Výkop 20-30 cm do hloubky (dle terénu) je vystlaný drenážní textilií
Výkopy jsou vyspádované k jedné straně boku, kde je zahloubena do boku výkopu drenážní hadice - ty jsou svedeny do okapových svodů - pod chodníky by se tedy neměla držet voda
Na tom mám navezen štěrk frakce 16/32, zatím nezhutněno (je to nutné?) - plánuji vrstvu 10-15 cm

Naplánován další postup:
Beton C12/15 - vrstva cca 10 cm, který bude proarmovaný kari sítí tl. 6 mm s oky 150x150 mm
Na to nalepit kvarcit vhodným lepidlem (stále hledám vhodné lepidlo pro lepení, aby jej bylo možno použít i ve vrstvě větší než 1 cm (díky rozdílům v tloušťce kamene)
Spárovací hmotu pro široké spáry v šedé barvě - taktéž hledám.

Myslíte, že uvedený postup a složení vrstev bude stačit k tomu, aby chodník (kameny na něm) nepraskal a nemusel jsem to za pár let opravovat?
Mám použít výše uvedený beton nebo mám použít beton bez kameniva?
Neměl bych před lepením kamene beton impregnovat + natřít hydroizolací a pak teprve lepit kámen?

Děkuji Vám za odpovědi.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.