Krbová kamna s výměníkem nezávislá na elektřině

Rubriky:

Reklama
JN Jiří Nový @jiri.novy267 před 4 roky19.04.2020 13:09:00
Krbová kamna s výměníkem nezávislá na elektřině

Dobrý den. Existují nějaká krbová kamna s výměníkem, kde by se dal při výpadku proudu odklonit odtah tak, aby nešel přes výměník? Mám kamna Werner s výměníkem 5/8 kWh, které mají nahoře klapku, kde se dá vytáhnutím přesměrovat odtah nad výměník, ale když jsem zkusit tuto páčku vytáhnout a simuloval výpadek proudu vypnutím jističe, stejně ve výměníku stoupal teplota, až jsem musel jistič zase zapnout. Vím, že se dá pro takový případ instalovat přívod vody, která pak jde do kanálu a výměník ochlazuje, ale to je v současných podmínkách nerealizovatelné.
Pořídím si sice záložní zdroj se sinusoidou a autobaterií, ale to řeší stejně jen omezenou dobu výpadku.
Kamna mám už dvacet let a zatím jsou v pohodě,, ale stejně bych při případné výměně preferovat kamna se stejným výkonem, kde by se ale dal odtah přepnout tak, že by nevadila nefunkčnost oběhového čerpadla i delší dobu tak, aby se výměník nepřehříval a dalo se v kamnech topit jako v těch, které výměník nemají.
Existují taková?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.