Odvlhčení sklepa

Reklama
RO Roman Oswald @roman.oswald před 4 roky27.04.2020 21:08:00
Odvlhčení sklepa

Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Máme sklep, který je částečně pod a částečně nad zemí. Používáme na skladování potravin. V zimě je klima relativně bez problémů, avšak v létě se v jednom rohu sráží na podlaze vlhkost. A to až tak, že je tam třeba 2mm vody. A celkově je v místnosti vlhko, věci, které tak jsou tak chytají povrchovou plíseň. V současných teplotách je tam 13st. a vlhkost 55 - 60% V létě nevím, vlhkoměr jsem tam dal až letos. Chtěl bych koupit nějaký odvlhčovač, a v létě ho použít, abych vlhkost srážel. Nicméně - dočetl jsem se že kondenzační odvlhčovače fungují dobře při vyšších teplotách. tady nevím zda to bude fungovat, ani v létě tam teplota asi nepřekračuje 20st. Mám se poohlédnout po absorpčním? Nevím jakou mají tyto účinnost. Jinak místnost cca 5,5 X 4m, výška stropu 2,4m. Strop je izolován 80mm polystyrenem - nad sklepem je byt. Místnost jsem letos v zimě rekonstruoval a strop zateplil, tak bych chtěl aby tam bylo lepší klima a neopadávala omítka... Teplota po zateplení stropu šla ve sklepě ještě dolů. V únoru tam bylo něco kolem 9st. Jaká vlhkost ve sklepě je ještě OK a jaká už ne?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.