Tepelné ztráty novostavby

Rubriky:

Reklama
JR Jakub Rozsypal @jakub.rozsypal před 4 roky28.04.2020 21:12:00
Tepelné ztráty novostavby

Dobrý den,

Moc prosím o pomoc, protože už z toho začínáme být zoufalí

Abych začal celý příběh
Dostali jsme se do fáze, kdy nám dělá elektrikář rozvody a přišel na nás s otázkami ohledně vytápění, jak výkonný kotel, co všechno se bude připojovat v technické místnosti a celkově po domě, jak už kvůli typu kabelu, tak i jističům atd...
Poslední dny se vede tedy debata jak výkonný vlastně kotel? Jak jsme se dozvěděli od projektantky, tak to nikde najít nemůžeme, protože to prý součástí vypracovaného projektu není a k povolení byl potřeba jen PENB a v tom to není.
Elektrikář nám tvrdí, že kotel tak 12-15kW a topenář tak 20-24kW. Pokud se bavíme o kotli 20kW a více, museli bychom zase požádat eon o zvýšení rezervovaného příkonu, protože podle elektrikáře nám 3x25A stačit nebude.
Po prostudování všech možných stránek, jsem pochopil (snad správně), že výkon kotle se určuje podle TZ budovy.
Jde to z přiložených dokumentů spočítat? Pokud něco chybí nebo je toho málo, pokusím se dodat.

Ještě něco málo ohledně vytápění:

Původně se uvažoval, stejně je to i v PENB, plynový kotel (podle projektantky je tam 22kW, ale mám jen malinko obavy, jestli tomu nerozumí ještě méně, než já) a jako obnovitelný zdroj krb/kamna
Od plynové přípojky jsme nakonec museli upustil, protože jsme od řádu cca 50m a i celkové vedení přípojky by bylo velice komplikované.
Aktuálně se bavíme nebo co je moje vize, teplovodní podlahové topení v celém objektu, Elektrokotel, Krbová vložka s výměníkem a předpokládám nějaká akumulační nádrž - pokud je něco takového reálného a dá se to vůbec zapojit dohromady a nakombinovat

Mohl bych poprosit o výpočet těch TZ domu? Momentálně je to opravdu věc, co nás brzdí a nevíme jak dál a komu vlastně věřit
Abychom nedali příliš slabý kotel, který pak nebude stačit nebo naopak příliš silný a ještě kvůli tomu museli zbytečně doplácet 500,- za každý Ampér navíc,

Dále o nějaký návrh jak dům vytápět, ohřev TUV, využití té krbové vložky a pod. Jak byste řešili

A jaký by měl mít ten elektrokotel výkon pokud TZ budou takové a takové

Mnohokrát děkuji za pomoc!

https://drive.google.com/file/d/14El7iAe…

https://drive.google.com/file/d/1qcP2qxG…

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

36 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.