zabetonování dna vsakovací jímky

Reklama
JK Jiří Kadeřávek @jiri.kaderavek před 4 roky02.05.2020 17:52:00
zabetonování dna vsakovací jímky

Dobrý den. Když jsem před 20-ti lety stavěl RD, měl jsem nařízeno zhotovení vsakovací jímky. Jímka je zhotovena ze dvou skruží o průměru 3000 a výšky 1500mm. V této je umístěna skruž o průmeru 1000mm a výšce 1000mm. Původní dno bylo pískové lože dnes je to bláto a i kamení. Celková hloubka je 4000 mm z nichž je nad povrchem země 500 mm. Je do ni svedena voda ze střech 2 RD. Při deštích se částečně naplní a během dne se vsákne do půdy. Zůstane v ni pouze naplnění skruž 1000 mm a asi 300 mm nad tuto po celém obvodě. V případě přívalového deště je ve ještě 1000 mm od povrchu přepad do místního potoka. Dnes když se přišlo na to, že je škoda se dešťové vody zbavovat přemýšlím nad způsobem jak utěsnit dno. Zda existuje nějaká hmota nebo případně použít beton a třeba vložit pod něj kari síť. Prostě nevím. Zahradu mám velkou a toto plýtvání je mi nepříjemné. Zrovna dnes, kdy po měsíci zase jednou zapršelo a já se jen smutně díval jak voda mizí. Můžete mi někdo poradit? Dík.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.