Anhydrit a dodatečná dilatace

Reklama
JK Jan Kostřica @jan.kostrica před 4 roky03.05.2020 17:02:00
Anhydrit a dodatečná dilatace

Mám dotaz ohledně anhydritových podlah a dilatací. Při rekonstrukci 2.NP v rodinném domě jsme nejdříve vylili celoplošně anhydritovou podlahu s dilatacemi od nosných konstrukcí a poté realizovali veškeré SDK příčky a podhledy. Skladba od nosné konstrukce: Rigifloor tl. 40 mm, separační fólie, topné potrubí s krycí síťovinou, anhydrit tl. 50 mm. Když jsem se domlouval s podlahářem a sádrokartonářem, oba potvrdili, že tento postup je správný a že takto realizace proběhne. Kdyby se realizoval SDK dříve než podlaha, mohl by se poškodit vlivem uvolněné vlhkosti z podlahy. Navíc se příčky budou daleko lépe zakládat na vyrovnaném povrchu anhydritu. Mám teď obavy z možných akustických mostů mezi místnostmi. Podlaha je s podlahovým teplovodní vytápěním, tak že dodatečné prořezání by bylo komplikované a co jsem se zatím ptal, podlaháři se do toho zrovna nehrnou. Je takto provedená podlaha špatně? Dá se uvažovat o prořezání anhydritu podél stěn a ve dveřích? Je možné minimalizovat kročejový hluk mezi místnostmi některou z podlahových krytin (Vinyl, Marmoleum, dřevo na akustických podložkách)? Děkuji za případné odpovědi.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.