Elektrocentrála jako plnohodnotný záložní zdroj

Reklama
MR Milan Richter @milan.richter549 před 4 roky03.05.2020 23:38:00
Elektrocentrála jako plnohodnotný záložní zdroj

Zdravím, potřeboval bych poradit zda jako laik nevymýšlím kraviny. Při rekonstrukci domu jsem měl myšlenku, že bych měl rád elektrocentrálu jakožto plnohodnotný záložní zdroj (tedy 3fázovou), ačkoliv chápu že v tom nelze hledat racionální řešení vzhledem k investici a to tím víc v místě, kde k výpadkům nedochází. Je to hodně o pocitu a takovém tom hraním si. V domovním rozvaděči mám instalovaný přepínač fází, kdy teď je v poloze kdy jede na ČEZ a druhá poloha zapojená není, je to připravené pro centrálu. Samozřejmě v rozvaděči je už kabel co vede k místě pomyslnému umístění centrály. Po centrálách jsem lehce pátral a narazil jsem na variantu možnosti pohonu na LPG/CNG u elektrocentrál Heron. http://www.heron-motor.cz/cs/produkty/pl… - tahle verze by připadala v úvahu. Provoz na LPG je mi sympatický ani ne tak kvůli ekonomice provozu, ale kvůli skladovatelnosti paliva. U toho benzínu je to problém, po roce je z toho chcanka smradlavá, oficiální skladovatelnost u benzínu je asi 2 měsíce.......Oproti tomu je LPG blbuvzdorný, event. zemní plyn, když je v domě. Moje dotazy jsou následující:

- je z hlediska zapojení takový systém funkční? Tedy vypadne proud, nahodím centrálu, přepnu přepínač fází na centrálu a jedu dál? (nejsem elektrikář, ale z nějakýho selskýho rozumu bych asi povypínal silové spotřebiče před nahozením na centrálu a při provozu respektoval výkonové parametry)
- má smysl uvažovat o tom Heronu? Zvládne tahle centrála s danými parametry živit veškeré spotřebiče? Nemůžu některým ublížit?
- je to celý kravina a zbytečná investice, v době kdy u nás nevypadl 3 roky proud? Nebo je to prozíravost a teprve čas ukáže, jak je dobrý být nezávislý?(do určité míry samozřejmě, tedy doprat prádlo, domejt v myčce, dotopit v kotli a tak)

Samozřejmě zatím jsem neinvestoval nic, resp. jen ten přepínač fází a pár metrů kabelu navíc z rozvaděče ven, kterej se buď nepoužije, nebo to můžou bejt další 3 fáze pro cokoliv venku.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.