Páteřový x hvězdicový rozvod rekuperace

Rubriky:

Reklama
JM Jaroslav Meixner @jaroslav.meixner před 4 roky15.05.2020 16:20:00
Páteřový x hvězdicový rozvod rekuperace

Chtěl bych požádat znalejší kolegy o radu. Pročetl jsem určitě stovky příspěvků na téma rekuperace a její rozvody a získal pevné přesvědčení, že jedině páteřový rozvod je správné řešení pro RD v pasivním standardu. Začal jsem shánět projektanta, který by se úkolu ujal a ouha. Někteří byli ochotni připustit, že např. systém Lindab safeclick by vše zvládl a je to krásná hračka, ale všichni (někteří z nich doporučeni přímo Lindabem) mně jednomyslně přesvědčovali, že v RD to nemá smysl. Sborově tvrdili, že hvězdicový rozvod je daleko jednodušší na návrh i realizaci, nemá problém s přeslechy, snadno se instaluje, reguluje i čistí a že vyšší tlaková ztráta v plastovém potrubí = nutný vyšší výkon = spotřeba RJ, je tak malá, že to ani nemá smysl řešit. Dokáže někdo posoudit/odhadnout, o jak velký rozdíl v roční spotřebě elektřiny by se mohlo jednat u 2patrového domu? Půdorysy pater přikládám, RJ by byla umístěna v garáži.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.