Filtrace - čerpadlo

Rubriky:

Reklama
MT Milan ToJeJedno @milan.tojejedno před 4 roky15.05.2020 21:00:00
Filtrace - čerpadlo


Teď jsem poprvé chtěl zprovoznit filtraci. Mám filtrace i čerpadlo pomalu 2x předimenzované k velikosti bazénu. Čerpadlo samonasávací, mám to cca 4 metry od bazénu, na úrovní hladiny cca 0,5m (dle návodu bezpečně v toleranci). Kousek od skimmeru mám danou zpětnou klapku.
Dneska jsem to chtěl pustit, čerpadlo jsem naplnil, dal na zpětný proplach (podle návodu) a nechal cca 1 minutu běžet. Ventily všechny puštěné. Nasávalo to chvíli, spíš jen to v hadici a pak jsem viděl, že to běží na prázdno, tak jsem to vypnul.
Dopustill jsem vodu, v hadici jí už moc nebylo a pustil normálně na filtraci. Šlo vidět, že to nasávalo chvíli i ze skimmeru, nejen z hadice a z trysek chvilku šla voda (možná jen zbytek z montáže, dával jsem bazén dokupy půl roku, pak šly bubliny a šlo vidět, že to nenasává.
Vypnul a vody už na dopuštění moc nebylo, vypadalo to, že potom, co čerpadlo přestalo tlačit, šla zpět. Takto jsem to zkoušel pouštět, vždy to zabralo, nasálo vodu i z bazénu, ale vždy jen pár sekund a pak to tlačilo vzduch.

Nevím, jestli nejsou pořád jen zavzdušněné hadice, myslel jsem, že jak bude čerpadlo nasávat, tak vzduch prostě vytlačí.
Nezdá se mě, že by to někde nasávalo vzduch (pevně v to doufám), jde vidět, že čerpadlo má velký výkon a i kdyby tam byla nějaká skulinka, tak by to podle mě mělo zvládnut i tak. Je to lepené a šroubované v 50tce v hadici.

Dík za rady.

PS: Zítra můžu zkusit odpojit filtraci a pustit to jen na čerpadlo, jestli bude sát, ale prostě to nechápu.

Dík

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.