Montaz kuchynskej linky na priecku z dutej tehly

Reklama
SN Stefan Novy @stefan.novy před 4 roky16.05.2020 15:45:00
Montaz kuchynskej linky na priecku z dutej tehly

Zdravim! V starom byte mame nenosne priecky murovane z dutej tehly "na kant" (ta tehla co ma 2 dutiny po jej dlzke, vid obrazok). Cela tehla ma hrubku ~7cm, hrubka samotnej steny tehly je ~1.5-2cm.

Mam na nej zavesenu kuchynsku linku (horne skrinky) sirky 80cm+80cm+40cm (teda tri skrinky vedla seba). Hlbka skriniek je 40cm, vyska je 80cm. Skrinky maju bocne steny medzi sebou priskrutkovane samoreznymi vrutmi.

Upevnenie na stenu je realizovane na plechovy profil (IKEA) a ikea odporucala max 30cm rozostup jednotlivych skrutiek. Na kazdu 80cm pripadaju 4 rovnomerne rozlozene skrutky. Na tu 40cm su to skrutky 2.
Poznamka: skrinka 40cm bola dodatocne domontovana a kolajnicka na ktorej je namontovana bola teda len prilozena vedla existujucej kolajnice, na ktorej visia 80+80cm skrinky. Teda tie siroke skrinky visia na 1 kuse kolajnice dlzky 160cm a vedlajsia skrinka sirky 40cm, dodatocne domontovana ma 40cm kolajnicku samostatnu.

Na montaz do steny boli pouzite hmozdiny Fischer UX 8x50R. Skusal som si ich predtym do starej tehly toho isteho druhu - krasne sa to tam uzluje, drzi to pevne. Skusal som to zatazit tahom - stal som na tej tehle a tahal som vrut drotom co to dalo, nepodarilo sa mi ho vytrhnut. Vruty som pouzil 5 alebo 6mm (teraz nie som si isty ktory znich).

Hlavna otazka je - mal by som sa obavat o to, ze tie skrinky by mohli spadnut? Aj ked to tam uz nejake mesiace mame zavesene a pouzivame to, nejako mi to casom zacalo vrtat v hlave.

Mozno by mi tu niekto skuseny, mohol dat radu.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.