240m2 novostavba - jaký způsob vytápění

Reklama
JN Jan Novacek @jan.novacek222 před 4 roky16.05.2020 22:08:00
240m2 novostavba - jaký způsob vytápění

Dobrý večer,
jsem nyní ve fázi projektu domu a nevím jak správně postupovat.

Prosím tedy o radu správného dalšího postupu.

Vím, že chci vícepodlažní dům, Heluz family 44/50, 240m2 topná plocha.
Dům je obdélník ve městě, směřovaný na JZ. Tepelná ztráta domu je podle mého laického výpočtu asi 7kW.

Než jsem začal pročítat toto fórum, tak jsem si myslel, že vím přesně způsob topení. Po přečtění všeho možného jsem se ale ztratil a nevím jak postupovat dál a vybrat smysluplné = jednoduché a ekonomicky výhodné řešení.

Můj původní záměr byl dům osadit el. přímotopy a případně krbem (kterým bych měl možnost vylepšit ekonomiku provozu, když uznám za vhodné).

Jenže dle novelizace vyhlášky č. 78/2013 Sb, která bude pravděpodobně platit od září toto již nelze realizovat (obejít spotřebu neobnovitelné primární energie fíglem s krbem).

Náklad na pořízení přímotopů je 15.000,- do celého domu včetně rozvodů.
Když jsem prošel nabídky TČ a započítal servis, je odhadovaná návratnost 20 let. Což nechci.
Někteří zde uvádí TČ za 80tis. Takové jsem ale nikde nenašel.
Plyn nemám.
Krb s výměníkem - nechci řešit prach ani přikládání.

Navíc ke všem způsobům mimo přímotop budu muset nainstalovat rozvody vody + podlahové topení nebo nějaký jiný způsob předání tepla, což to celé oproti těm přímotopům zase prodraží. Návratnost těchto řešení je podle mě v nedohlednu.

Jak tedy správně postupovat?
Nejprve spočítat přesné TZ a až potom řešit topení?
Má smysl projekt urychlit, získat stavební povolení ještě před novelizací vyhlášky č. 78/2013 Sb a topení řešit přímotopy?

Nyní bydlím ve starší domě, kde jsem investoval do řešení topení nesmyslné sumy, které se nikdy nevrátí. Regulace topení je složitá a náchylná k chybám atd.

Do nového domu chci proto co nejjednodušší řešení.
Že budu platit každý rok za topení o něco víc a po 20-ti letech na tom začnu prodělávat mi nevadí.

Děkuji za rady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

186 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.