Dynamická cena vodného dle spotřeby

Reklama
LJ Libor Jir @libor.jir před 4 roky20.05.2020 12:05:00
Dynamická cena vodného dle spotřeby

Hezký den,
obracím na Vás s prosbou setkali jste se někdo někdy v nějaké obci s různou cenou vodného v závislosti na spotřebě?

Uvedu příklad: Cena vodného: 50kč/m3 pro spotřebu do 100ltr/EO/den, nad tuto hodnotu je cena vyšší např. 200kč/m3. tj pro jednoho obyvatele je cena 50kč/m3 na množství 36,5m3/rok, všechno nad je cena 200kč za m3.

S ohledem na současné problémy se suchem a nedostatkem vody mi to připadá jako jedna z cesty, jak motivovat lidi ke šetrnosti a aby pitnou vodou nelili do trávy a následně sekali. Na druhou stranu zachovat základní potřebu vody na dost nízké úrovni, aby byla dostupná.


Budu rád za případné komentáře. Uvažoval jsem o něčem takovém prosadit na obci. Osobně mi např. cena 50kč/m3 přijde dost levná, kdyby si člověk měl někam jet pro kubík vody(cesta+čeropání+čas), tak to vyjde dráž a kvalita vody bude horší než vodovod...

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.