Jaký průřez trámů na dřevník

Rubriky:

Reklama
FV František Vomastek @frantisek.vomastek před 4 roky20.05.2020 16:54:00
Jaký průřez trámů na dřevník

Dobrý den,

Rád bych si vlastními silami postavil dřevník, viz. nákres. Podlaha štěrková, ukotvení pomocí zemních vrutů, střecha asi OSB a asfaltový šindel. V nákresu nejsou stěny - to bude několik prken. U čela jsem zvažoval vypuštění zavětrování.

Nikdy jsem nic podobného (takhle velkého) nevyráběl. Snažil jsem se nastudovat a promyslet, co šlo, přesto prosím o radu / posouzení především:
- průřezu dřevěných prvků (zda OK nebo poddimenzováno či předimenzováno)
- případně i celé konstrukce a spojů. Nikde nebude čep, pouze vruty (a jeden dlab na čtyřech předních stojkách).
- díky svahu bude v nejvyšším místě dřevník vysoký 255 cm (což se mi na hloubku 80 cm zdá strašně moc) - bude to OK?

Možná si s tím dělám zbytečně těžkou hlavu (přeci jen to je jen dřevník), přesto budu rád za jakoukoliv radu.

děkuju moc
Franta

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.