Proč ERU vadí ceny, které se odvíjí od trhu?

Reklama
PV Petr Vala @petr.vala402 před 4 roky21.05.2020 23:47:00
Proč ERU vadí ceny, které se odvíjí od trhu?

Narazil jsem na článek na lidovkách, kde se píše, že ERU vadí ceny elektřiny, které se odvíjejí od cen na burze. Podle mě se jedná o nejférovější způsob účtování, navíc má jít i o nástroj, který má pomáhat řešit nestabilní obnovitelné zdroje elektřiny, tak upřímně tomuto postoji ERU vůbec nerozumím. ERU argumentuje tím, že se najdou zákazníci, kteří takový tarif nepochopí, jenže s touto logikou by mohlo třeba telekomunikačnímu úřadu vadit, že existují omezené datové tarify a najdou se zákazníci, kteří nepochopí, že rozdílné aktivity na internetu mají rozdílný datový tok, proto nemají data pod kontrolou. Navíc je na zákazníkovi jaký tarif zvolí, tak mi to hlava nebere o co jim vlastně jde, jaký na to máte názor?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.