Akumulační nádrže na TUV, ohřev bazénů

Reklama
VM Václav Melka @vaclav.melka před 4 roky22.05.2020 10:50:00
Akumulační nádrže na TUV, ohřev bazénů

Zdravím,
mám kotel Atmos DC 25 GS v rodinném domě, který má ze 70% litinové radiátory. Nechci kotel dusit, proto přemýšlím nad akumulačními nadržemi. Jsem omezený prostorem, takže to vypadá na dvě 800 l nádrže. V jedné by byl nerezový vyměník na TUV, existují nějaké tabulky jak velký by měl být pro čtyřčlennou rodinu? Druhou bych chtěl bez výměníku. Obě by sloužili v přechodném období pro částečné vytápění. Ještě bych chtěl přes léto nadrżemi příležitostně dohřívat 30 m³ bazén přes bazenový výměník. Topení mám 5 metrů od filtrace bazénů, tak bych se připojil tam, ale musel bych mít přes léto zavřené všechny kohouty u topeních, ale přijde mi zo rozumnější než mít nádrž s výmëníkem a dělat 20 metrů dalších rozvodů. Je moje úvaha správná?
Ještě jsem se díval na zapojení u Atmosu a u Regulusu, každý má styl zapojení trochu jiný, dá se říct které zapojení je lepší?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

29 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.