podmínky připojení plyn

Rubriky:

Reklama
JH Jarda Horák @jarda.horak před 4 roky24.05.2020 10:45:00
podmínky připojení plyn

Dobrý den

Chystáme se náš starší rodinný dům připojit na plyn (topení, TUV), a tak by mě zajímalo, co vše je potřeba, jaký postup a jaká dokumentace je pak vyžadována distributorem. Zatím co jsem si načetl:

- přípojka + skříňka HUP je na hranici pozemku již léta (hromadná plynofikace obce). Takže je potřeba dokopat potrubí z HUP k domu přes zahradu a pak udělat vnitřní instalaci po domě. K tomu by měl být potřeba projekt, natažení musí udělat plynařská firma. Co mě zajímá je, zda k tomuto je potřeba nějaké stavební povolení (hlavně to kopaní po zahradě (cca 30 m)? Vím, že se o SP mluví s souvislosti se zřízením přípojky, ale tato část již přípojkou není, nemýlím-li se. Přípojka je ta část od hlavního plynového vedení k HUP. Po zahradě by se mělo jednat již o vnitřní rozvod a k tomu jsem nic nenašel.

- až bude projektová dokumentace, tak též plynařská firma udělá domovní rozvody + osadí plynový kotel. Pak revizák musí udělat tlakovou zkoušku a vystavit revizi.

- poté už je možné žádat distributora plynu o napojení? K tomu stačí žádost, projekt a revize? Nebo něco víc?

- distributor pak osadí plynoměr a celé to spustí. Je to tak?

- jak asi dlouho trvá distributorovi napojení na síť od podání žádosti? Vím, že to bude případ od případu, ale jde mi o to, jestli spíše dny, týdny nebo měsíce.

Děkuji J. Horák

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.