výpočet zatížení

Reklama
PL Petr Liska @petr.liska495 před 4 roky03.06.2020 03:08:00
výpočet zatížení

Ahoj!
mám takový dotaz, budu mít izolaci v podlaze tvořenou EPS 150. Jak si dokážu ověřit, jestli mi to vyhoví co se pevnosti v tlaku týče?
Uvedu příklad:
Chci mít totiž na EPS latě, kvůli vzduchové mezeře, není důležité teď řešit proč a jestli není lepší řešení, ale mám strach, co ty latě udělají s tím EPS, aby se nepromačkávalo. Latě budou cca 600 mm od sebe. A teď...výrobce eps 150 udává trvalou zatížitelnost 3000 kg/m2...to jest cca 30 Kn/m2 jestli dobře převádím. Za normálního stavu mohu říct, že 30 Kn/m2 mi do místnosti, která slouží jako kumbál a skladiště bohatě stačí, ale vzhledem k přenou plošného zatížení na liniové si už nejsem jistý a nevím, jak přesně si to spočítat. Budu uvažovat užitné zatížení 3 Kn/m2 (raději), pokud vynásobím 0,6 (rozteč latí), dostanu liniové zatížení 1,8 KN/m...ale jak já tuhle hodnotu mám napasovat na těch 3000 kg/m2, které udává výrobce, abych to mohl nějak porovnat? Na to za boha nemohu přijít...
Asi to bude triviální, ale já si sedím na vedení :D
Neporadí mi prosím někdo? Budu vděčný!
Díky a mějte se!

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.