Jaké podlahové vytápění pro TZ 5,15kW

Rubriky:

Reklama
MZ Miroslav Zavrtálek @miroslav.zavrtalek před 4 roky09.06.2020 21:04:00
Jaké podlahové vytápění pro TZ 5,15kW

Dobrý den,
chystám se stavět bungalov 165m2 obytné plochy + 25m2 garáž. TZ vycházejí na 5,15kW (celková spotřeba elektřiny na vytápění, ohřev TUV a další asi 15MWh/rok).

Určitě plánuji:
- v 5ti obytných místostech klimatizaci, kterou se může i topit
- jednoduchý krb bez výměníků
- podlahové topení.

Největší neznámou je pro mě jaké zvolit podlahové vytápění - elektrické rohože nebo teplovodní. Leccos už jsem přečetl, ale nemůžu dojít k finálnímu verdiktu. Zezačátku jsem chtěl jednoznačně teplovodní s elektrokotlem s tím, že dobudoucna můžu změnit zdroj vytápění na tepelné čerpadlo. Teď ale váhám nad těmito možnostmi:
1. elektrické rohože v celém domě (plusy: rychlá reakce, při topení klimatizaci by mě to snad nemuselo sežrat na elektřině, mínusy: nemožnost změny zdroje krom fotovoltaiky)
2. teplovodní vytápění v celém domě kromě koupelen, tam by byly elektrické rohože (zdá se mi to jako dobrá kombinace při topení klimatizací, v přechodovém období bych elektrokotel nemusel vůbec zapínat)
3. ryze teplovodní vytápění.

Váhám zejména mezi možností 2 a 3. Jak se popasuje ryze teplovodní polahovka s:
- přitopením v krbu (je nutné manuálně vypnout okruh do místnosti v krbu x hodin před zatopením?)
- přitápěním klimatizací (opět bych si asi musel hrát s uzavíráním okruhů)
- možností mít přes noc spíš chladněji v místnostech na spaní (jsme na to zvyklí, ale dle toho, co jsem četl teplovodní polahovka nesnáší regulaci)?

Co byste mi doporučili?

Děkuji předem.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

92 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.