Rada s věncem

Rubriky:

Reklama
JN Jiří Novotný @jiri.novotny735 před 4 roky14.06.2020 07:51:00
Rada s věncem

Dobrý den, rád bych poprosil diskutující o radu. Stavím podkroví, půl štok o výšce 150 cm, tedy šest řad bloků. Projektant tento půlštok navrhl bez ztužujícího věnce, ale já jsem se rozhodl věnec udělat. A teď k mé otázce. Na dvou stranách stavby, které jsou bez oken by šel krásně udělat věnec v poslední řadě, ale na těch zbylých dvou, kde jsou samá okna (v této části zde bude pultová střecha) vychází v předposlední řadě cihel. Tedy ve dvou rozdílných výškách.
Bude lepší a prospěšnější udělat věnec v jedné výšce, tedy v předposledním řádku cihel, a tedy na věnec ještě nadezdít šár cihel, nebo v různé výšce a v místě napojení např. v šířce jednoho metru věnce napojit, překrýt a přearmaturovat? Co si o tom myslíte? Čtyři řady cihel mám již vyzděné a teď se nemohu rozhodnout, jak dál. Všem předem děkuji. Novotný

Přiložil jsem tedy i pár výstřižků.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.