Jak vyřešit dilataci betonové podlahy

Reklama
MZ Mirka Zahradníková @mirka.zahradnikova před 4 roky19.06.2020 16:58:00
Jak vyřešit dilataci betonové podlahy


Dobrý den,
aktuálně řeším problém s dilatací právě realizovaného RD
Prosím o radu jak vyřešit dilataci v prostoru spojeného obývacího pokoje, jídelny a kuchyně o celkové rozloze 58,6 m2.
Složení podlahy je:
EPS 100z tl. 60mm
+ EPS 100z tl. 60 mm (položené na vazbu)
+ Izolační deska s rastrem Rolljet EPS 100 - 30 mm s fólií
+ podlahové topení
+ beton v tl. 65 mm se skleněnými vlákny.

mezi jednotlivými úseky místnosti betonáři prořízli beton - udělali dilataci ( viz příloha).
( Podlahové topení je vynecháno pod celou kuchyňskou linkou, špajzem a ostrůvkem)

V celé místnosti bude dlažba Marazzi Treverkhome 20 x 120 x 1,05 cm, která dále pokračuje v celém dolním patře RD. bude položena při pohledu do místnosti podélně.

Dle obkladače je nutné dilatační spáru přiznat i v dlažbě, toto řešení se mi opravdu nelíbí, jelikož při pohledu z chodby by tato spára byla ihned viditelná. Lištu ve spáře jsem zamítla, další návrh je dlaždice proříznout a spáru zasilikonovat v barvě dlažby.

Nyní beton zraje 28dní a v plánu je topit v podlahovém topení dalších 20dní aby beton dostatečně vyzrál.
Prosím mohli byste mi poradit zda existuje jiný způsob jak předejít případným prasklinám v dlažbě aniž by bylo nutné dlažbu prořezávat a dilataci přiznávat.
Velice děkuji za váš čas a rady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.