Jaký druh betonu

Rubriky:

Reklama
Petr Švec @petr.svec812 před 4 roky22.06.2020 11:45:00
Jaký druh betonu

Dobrý den, rekonstruuji sklípek a řeším druh betonu pro specifický případ.
Předem podotýkám, že projektanta mám, ale nedokáže mi přesně odpovědět. Jedná se o sklípek ze smíšeného zdiva síly 50-60 cm. Na vrchní části budu dělat věnec s deskou v jednom kroku. Pak se bude pokračovat ve stavbě dalších zděných konstrukcí na obvodě věnce.
Věnec je navržen z betonu C25/30 s kamenivem 16/22.
Mám ten problém, že na dané místo nedostanu beton jiným způsobem než pomocí stavebních koleček a většího počtu lidí. Beton bude tzv. zavlhlý. Mám v plánu dvě varianty - použít navržený beton a na vrchní vrstvu použít betonovou mazaninu CM25. (kamenivo se špatně ručně rovná a hladí). Druhá možnost je použít pouze mazaninu CM25, popř. CM30 bez hrubšího kameniva. (lépe se to bude celé dělat - nebudu řešit dva různé druhy betonu. Armování bude klasika - pruty 12mm, třmínky 6mm + karisítě 100x100x6. Dovede mi někdo poradit, která varianta je lepší? Má tam to kamenivo takový význam abychom nebo je možné to udělat komplet z té mazaniny? Tl. desky cca 10 cm, průřez věnce cca 30 x 25 cm. Půdorysný rozměr 8 x 3,5 m. Mockrát děkuji za rady, Petr Švec

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.