Podtlak v bytě (digestoř) = prohýbající se podlaha

Reklama
IK Ivan Kvasnica @ivan.kvasnica před 4 roky24.06.2020 16:59:00
Podtlak v bytě (digestoř) = prohýbající se podlaha

Zdravím všechny,

mám v bytě v novostavbě plovoucí dřevěnou podlahu, pod kterou je podlahové topení. Po montáži kuchyně jsem si všimnul, že v blízkosti kuchyňské linky víc vrže a u procházení po bytě cítím subjektivně nerovný povrch. Na to mi developer řekl, že je to u plovoucích podlah, které nejsou nijak přilepeny, normální.

Co mi ale normální nepřijde, je to, co se děje, když je v bytě silný podtlak. Když pustím digestoř a jsou zavřena všechna okna, po zhruba 5-10 minutách se podlaha zejména v oblasti kuchyňské linky začne celá prohýbat. Je to viditelné zcela jasně, i když na podlahu zatlačím rukou - podlaha se jakoby vlní a nadzvedává.

Jakmile digestoř vypnu nebo otevřu okna, do několika minut podlaha opět "slehne".

Čím může být toto způsobeno? Je to důvod k reklamaci nebo se mám smířit s tím, že musím vždy, když zapnu digestoř, otevřít okno? Nemůže se tím podlaha nenávratně poškodit (pokud už poškozena není)?

Obávám se, aby se z toho developer/výrobce podlah nechtěl vymluvit, že je to normální, nebo shodit odpovědnost na mě. Developer zatím jenom říká, že nic takového se jim ještě nestalo, že podlaha je udělaná kvalitně a "neví, co jsem s podlahou dělal, že se tak vlnila", a čeká se na vyjádření firmy, která podlahy dodávala.

Děkuji za názory.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.