Nopovka xps atd

Reklama
BH Boda Holub @boda.holub před 3 roky05.07.2020 15:57:00
Nopovka xps atd

Dobrý den,
máme dům z 20.let. Budu dělat svody do jímky a rozhodl jsem se přidat vykopanou zeminu (zvedat se bude o cca 40cm) k části domu. Původně jsem chtěl přidat jen nopovku, přihrnout zeminou k domu a kolem dát beton dlaždice. Nicméně, když už to dělám, rád bych radu ohledně zateplení, které se bude v budoucnu jistě dělat. Na fotografii je metr vysoká nopovka. Výkop je cca 50cm, pak je stávající terén, +40cm se bude zvedat. První podlaží domu začíná nad kamenným základem, kde je původní izolace. Spodní voda tam není ( ta voda na foto je z vypuštění bazénu, který je hned vedle ). Dům je z půlky podsklepen. Sklep začíná od rohu, kde je vidět svod.
Dotaz zní, jak moc mám kopat do hloubky, pokud chci přidat XPS? Bude stačit ten metr viz aktuální nopovka? Nebo musím hlouběji na základ domu, udělat drenáž atd.
Děkuji za rady - stačí mi v kostce.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.