Centrální podtlakové odvětrávání v panelovém domě

Rubriky:

Reklama
AT Anna Tomášková @anna.tomaskova před 3 roky17.07.2020 15:30:00
Centrální podtlakové odvětrávání v panelovém domě

Dobrý den,
prosím o informaci, jakým způsobem lze odstranit nadměrnou hlučnost v bytě, zejména v kuchyni při spuštění centrálního odvětrávání. Jedná se o velmi nepříjemný zvuk, trvající někdy nepřetržitě i celé hodiny. V ostatních bytech ve vyšších patrech mají sousedé patrně tzv. klapky, větrají tedy jen v případě vlastní potřeby. Při přestavbě bytového jádra v mém bytě - zvýšené přízemí - provádějící firma ponechala odvětrávání v původním stavu, tedy bez klapek.
Navíc na spodní straně odvětrávací roury chybí uzávěr, jak jsem nedávno zjistila, takže vzduch je odsáván z celé stoupačky a po sejmutí dvířek do stoupačky i z celého mého bytu. Dveře na toaletu se pak nedají pro sání vzduchu téměř otevřít. Hluk z ventilace v té chvíli zmizí.
Zajímalo by mě, zda je SBD povinno tuto závadu na vzduchotechnice domu odstranit a jakým způsobem. Byt je v družstevním vlastnictví.
Pokud mám řešit problém sama, na koho se mám obrátit?
Děkuji
A. Tomášková

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.