Tlakování TUV

Rubriky:

Reklama
LS Luboš Stříteský @lubos.stritesky před 3 roky24.07.2020 14:47:00
Tlakování TUV

Ahoj, řeším výměnu bojleru a dělám při tom nějaké změny na rozvodu vody a zjistil jsem zradu. Zredukoval jsem na patě domu tlak vody ze standardně obrovské hodnoty na tlak dostačující pro provoz domu. Problém je v tom, že od té doby se mi při ohřevu TUV tlakuje celý dům až na 8 Atm, což je hodnota otevíracího tlaku pojišťováku. Redukčák tedy z tohoto pohledu spíš zhoršil stav a zvyšuje riziko poruchy instalace a spotřebičů! Nehledě na to, že pojistný ventil je bezpečnostní prvek, který by rozhodně neměl zafungovat při každém ohřevu!
Do té doby se při "nafukování" vody v bojleru její část vracela přes ne úplně těsnou zpětnou klapku (součást pojišťováku) do obecního vodovodu. Teď ale neprojde přes redukční ventil, který těsní na 100% a domovní rozvod se tedy tlakuje.

Prosím o radu, jak to spolehlivě vyřešit a zabránit tak jakémukoliv tlakování.
Moje postřehy: 1) expanzka nic neřeší; 2) doplnění dalšího prvku otevíraného tlakem např. o 1/2 Atm větším než je na redukčáku to sice možná řeší, ale není to podle mě moc šťastné - např. při poruše redukčáku poteče voda plným průtokem; 3) zatím se mi zdá nejvhodnější pořídit průtokový ohřívač - tam si ale nejsem jistý, jak dlouho vydrží při každodenním používání, protože nejčastěji se používá na ohřev "jen tak občas" (pokud máte zkušenost tak se s ní).

Předem díky!

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

33 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.