Vlhkost v bytě - rada, zkušenosti ostatních

Rubriky:

Reklama
VP Vladimír Pavelek @vladimir.pavelek před 3 roky26.07.2020 13:55:00
Vlhkost v bytě - rada, zkušenosti ostatních

Dotaz: Dobrý den,
omluvte mě, že obtěžuji s dotazem ohledně vlhkosti v mém bytě, ale nevím, kam se mám v této věci obrátit.
Bydlím ve třípokojovém bytě v přízemí panelového domu, jediná místnost, se kterou na poschodí sousedíme, je místnost kočárkárna domu, která je odvětrávána a v zimě vytápěna dálkovým topením. Celý dům je zateplen před cca 28 lety, kdy byl postaven.
U souseda nade mnou jsem kontroloval jak vzdušnou vlhkost, taky vlhkost stěn a nezjistil jsem výkyv od normálu. V bytě nade mnou je zcela sucho. Na mém stropě v bytě nejsou vidět žádné mokré skvrny, které by ukazovaly na intenzivní zatápění od souseda.
Zakoupil jsem si proto přístroj na měření vodivosti zdiva a zjistil jsem, že strop předsíně a koupelny je vodivější, než ostatní stropy v bytě (vlhčejší). Taky stěny od stropu směrem k podlaze vykazují větší vodivost. Stěna u stropu je více vodivá, než uprostřed a dole u podlahy už je minimální, nebo žádná. Proto se domnívám, že vlhkost do mého bytu vstupuje stopem, nikoliv od podlahy. Vlhkost v bytě se pohybuje od 60% do 77%. Přes den, kdy např. venku je hezky, vyvětrám celý den tak vlhkost klesne na 40% – 50%. Kdykoliv, když zavřu okna, tak začne vlhkost v bytě okamžitě stoupat. Když zaprší a vlhkost venku je vysoká, tak se vlhkost v bytě pohybuje kolem 80% – 82%. To už máme vlhké peřiny, sedačku i oblečení ve skříni a modlíme se, aby vše nezačalo plesnivět. V okamžiku, kdy klesne venkovní vlhkost pod hranici nižší, než máme doma, tak znova větráme průvanem a snažíme se vlhkost vyvětrat, ale odnášíme to už zdravím. A tak je to stále dokola.
V období topné sezony takové problémy nejsou.
Kde mám sehnat odborníka, který by posoudil, jakým způsobem vzniká vlhkost v mém bytě.
Děkuji za odpověď, Pavelek
pavelekvl at seznam.cz

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.