Betonové patky pro pergolu

Rubriky:

Reklama
JP Jakub Ptoszek @jakub.ptoszek před 3 roky31.07.2020 18:23:00
Betonové patky pro pergolu

Dobrý den, prosím o radu zkušených.
Potřebuju vyvrtat 3 díry pro betonové patky pro nosné trámy zastřešení terasy u domu. Ale teď jsem narazil na problém, s kterým jsem trochu počítal. Když jsem dnes vrtal prostřední díru na patku, narazil jsem na drenáž kolem domu. Trochu jsem doufal, že když budu vrtat 30 cm od domu, tak budu před ní, ale jsem asi rovnou nad ní. Uchycení vodorovného trámu přes fasádu jsem nechtěl, proto jsem zvolil samonosne řešení na 6 patkách. Jak hluboko s patkou vůbec jít? Je možné jiné řešení? Např. tu patku udělat jen nad tu drenáž a zarmovat ji se základy domu pomocí roxoru na chemickou kotvu? Což by bylo v zemine cca 40 cm a nad zemí dalších 40 cm, ale kolem ní udusaná struska jako příprava podloží pod dlažbu.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.