Baxi NUVOLA HT330 závada E151 - opravená deska

Rubriky:

Reklama
JS Jaroslav Svoboda @jaroslav.svoboda766 před 3 roky04.08.2020 17:21:00
Baxi NUVOLA HT330 závada E151 - opravená deska

Na kotli se mi objevila v 2010 závada E151, pár měsíců po záruce. Byla vyměněná deska řídícího modulu. Stejná závada se objevila letos (7/2020). Protože se oprava této závady řeší stále výměnou celé desky (docela drahá, ani se nenabízí repasované), pohledal jsem na webu. Na https://lukavecka2670.blogspot.com/2013/… jsem našel jednoduchý návod. Vadný kondenzátor C209 150nF/275V~ třídy X2 (mnou naměřená kapacita byla 37nF). Nemaje náhradu, zapojil jsem do série 2x330nF/250V~ X2. Po změření byla výsledná kapacita 156nF, což odpovídá toleranci, izolační napětí se zvedlo a je šance na delší životnost. BINGO! Opravená deska funguje. Pro jistotu jsem tam dal malou izolační podložku. Zkusil jsem udělat stejnou opravu na té původní desce (závada v r.2010) a deska také funguje. Aspoň mám záložní :)
Nejsem žádný lumen, nevím co ten kondenzátor v kotli řídí či omezuje. Ale obě desky po stejné závadě E151 a stejné opravě jedou. Asi to bude typická vada. Možná je poddimenzováno izolačí napětí kondenzátoru a měl by být na vyšší napětí.
Jsem rád, že jsem ušetřil dost peněz za novou desku + vše okolo...

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.