bremeno a nahrada za vedeni elektriny pres zahradu

Reklama
JV jan vobor @jan.vobor před 3 roky15.08.2020 14:15:00
bremeno a nahrada za vedeni elektriny pres zahradu

Zdravím, mám dotaz, nevím zda jsem zvolil správnou kategorii, nicméně jde o vedení distribuční soustavy přes můj pozemek.

Distributor chce pomocí smlouvy zřídit věcné břemeno o umístění, údržbu, přístup atd. distribuční soustavy VN, TS, NN. Konkrétně jde o výkop napříč pozemkem-zahradou v délce cca 100m. A teď na co se chci zeptat: navrhují jednorázovou náhradu ve výši cca 2000 Kč. To mi tedy přijde tuze málo vzhledem k tomu že již na věky bude pozemek-zahrada vedle domu dotčena břemenem které jistě při případném prodeji pozemku bude každý řešit, ale i bez prodeje, pokud by se v oněch místech (vedení jde prakticky prostředkem) mělo něco v zemi budovat. Dotaz tedy zní - lze a případně jakým způsobem (licitování, znalec, soud, ...) dosáhnout jiné výše náhrady, nebo alespoň změnit jednorázovou na pravidelnou platbu po dobu trvání břemene?

Druhý dotaz ke stejnému tématu - v oněch místech v současné době ale zejména historicky vede ve vzduchu jiné VN vedení, ke kterému ale z důvodu vzniku za komunismu, nebylo zřízeno břemeno na pozemku, natož nějaké náhrady. Mělo by být i toto vedení ve vzduchu zajištěno břemenem, plus stejně jako v případě výše, je dotčeno nějakými náhradami? Obojí zřejmě s nějakou zpětnou platností.

Děkuji za rady

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.