Ocelový nosník pod štítovou zeď.

Reklama
MK Michal Kohout @michal.kohout před 3 roky17.08.2020 15:58:00
Ocelový nosník pod štítovou zeď.

Dobrý den.
Mohl by mě prosím někdo poradit, jaký zvolit ocelový nosník pro vynesení nové štítové zdi půdní vestavby?
Máme se ženou starší RD v řadové zástavbě se společnou štítovou zdí z obou stran domu. Plánujeme půdní vestavbu a potřebuji řešit na co vystavět v těchto místech věnec? Zdít od patky novou zeď nepřipadá v úvahu, základy stavajících zdí jsou kvalitní betonové, bohužel provázanost některých zdí se neřešila s tím, jak se postupně přistavovalo a proto jsem zvolil variantu pomocných železobetonových patek a ocelových sloupků. Podlaha bude též z ocelového rastru vynesena do nového věnce. Potřebuji poradit, jaký profil mi dokáže nést váhu zdi(cca3t) a lehké pultové střechy (sklon 6,4°), sněhová oblast I.
Děkuju za radu.
Nosník plánuji zalít do věnce a vytvořit tak monolitický prvek s podlahovým průvlakem ze svařence 2xU100(kastl).

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.