Tepelná izolace sklepa ve svahu

Rubriky:

Reklama
VH Vlastimil Hromek @vlastimil.hromek před 3 roky27.08.2020 09:51:00
Tepelná izolace sklepa ve svahu

Plánuji si postavit malý sklípek ve svahu, vnitřní rozměr cca 2 x 2 m. Měl by být vlhký pro uchování výpěstků na zahradě.Prostor pro sklep vznikne částečně odhrabáním zeminy svahu. Betonové základy, stěny ze ztraceného bednění, strop betonová deska s kari sítí. Nad betonovou stropní desku plánuji dát izolaci z tvrzeného polystyrenu, hydroizolační fólii a nopovou fólii kvůli ochraně proti kamenům.Sklep bude zasypán ze stran a na stropě zeminou. Potřeboval bych poradit ve dvou věcech: 1. Jak tlustý polystyren mám dát nad betonovou stropní desku, aby pokud sklep zasypu vrstvou zeminy, tak aby mi nepromrznul. Pokud by polystyren byl 4 cm tlustý - kolik by měla být min. vrstva zeminy, pokud by byl polystyren 10 cm tlustý, kolik by měla být min. vrstva zeminy?
2. Odvětrání - úhlopříčně - v zadním horním rohu svislá plastová trubka 110 mm jako komín, v předním spodním opačném rohu plastová trubka 110 mm jako přisávání vzduchu. Aby se do sklepa nenasával v zimě příliš studený vzduch a v létě naopak příliš teplý vzduch, chtěl bych udělat přisávání vzduchu trochu delší, aby se vzduch při proudění plastovou trubkou měl čas ohřát/ochladit. Napadlo mě, že bych mohl vzduch po vstupu na čelní stěně sklepa vést potrubím ve svahu a teprve poté jej vyvést uvnitř. Jak dlouhé by potrubí mělo být, aby se vzduch stihl ohřát/ochladit než přijde do sklepa?
Děkuji předem za rady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.