Zateplení podkroví

Rubriky:

Reklama
PS Petr Schneider @petr.schneider100 před 3 roky02.09.2020 10:07:00
Zateplení podkroví

Dobrý den,
řeším dilema kolik dát izolace pod krokve a kolik do stropu. Krokve jsou 120mm, tam příjde Isover Unirol Profi 120mm, ale kolik dát pod ně? Pod krokve chci dát opět Isover Unirol Profi, ale nevím kolik je vhodné? Chci aby to bylo nízkoenergetické. Jednoduše řečeno, aby tam v zimě nebyla zima a v létě vedro. Jako parozabranu bych použil bublinkovou s AL vrstvou, kde dodržím 30mm mezeru a zaklopim SDK.
V podkroví jsou na jedné straně 3 střešní okna a na protější straně 2 střešní okna Velux s trojskly. Jde mi o to, že když dám moc izolace pod krokve, tak ty okna budou moc utopené.

A ohledně stropu:

Kleštiny jsou 160mm, takže mezi bych dal opět Isover Unirol Profi 160mm a pod bych dal zase Isover Unirol Profi 200mm. Potom 30mm mezera, bublinková parozabrana s AL vrstvou a SDK. Nejsem si ale jist, zda je celkem 360mm do stropu dostačující, anebo mám ještě přidat nad kleštiny Isover UNI v nějaké tloušťce např. 100mm nebo 160mm? Nad stropem je ještě půda, která je ne zateplená a strop podkroví potřebuji pochůzí. Nechci jít nejlevnější variantou a za pár let si říct, že jsem ušetřil kde jsem neměl.

Děkuji mockrát za názory.
Přeji hezký den
S pozdravem
Schneider

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.