Vytápět 2 místnosti 1 kamnama bez teplovzduchu / teplovody

Rubriky:

Reklama
JJ Jakub Jakub @jakub.jakub525 před 3 roky18.09.2020 13:13:00
Vytápět 2 místnosti 1 kamnama bez teplovzduchu / teplovody

Dobrý den,
Mám dvě místnosti hned vedle sebe, které bych rád vytápěl jedním tepelným zdrojem. Napadlo mě využít krbovou vložku se zadním přikládáním, která by se zabudovala do stěny, která místnosti spojuje. Tím by mohla vytápět obě místnosti najednou bez instalace teplovzdušného či teplovodního systému. V horším případě na obou stranách nad vložkou udělat průduchy pro přírodní proudění teplého vzduchu. Taky mě napadá, že pokud by se vložka zabudovala přímo do stěny (samozřejmě dle bezpečnostních a požárních pravidel), mohla by tuto stěnu nahřívat a ta by fungovala jako radiátor.
Doufal jsem, že by mi v tom pomohla vložka se zadním přikládáním (místnost, kde by se přikládalo, funguje čisté jen jako spíž / chlastárna).
je něco z výše napsaného možné (kromě vzduchového a vodního systému), případně poradíte s řešením?
1. Místnost 5x5x3m, druhá 5x4x3m, spojené příčkou,komin by byl boční plechový venkovní.
Díky za rady / poznatky.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.