Umístění topení v konkrétním objektu - žádost o radu

Reklama
JS Jan Svoboda @jan.svoboda543 před 3 roky20.09.2020 17:43:00
Umístění topení v konkrétním objektu - žádost o radu

Přeji pohodový večer,

v souvislosti se zajištěním topení v nebytových prostorech jsem nucen šáhnout po vytápění přímotopem, případně přímotopem s drobnou akumulací a rád bych vás požádal o radu, tipy, triky - do jaké části místností přímotopy optimálně umístit, vzhledem k plánovanému rozložení místností. Ostatní druhy než přímotopy nepřichází v úvahu, neřeším teď finanční náročnost provozu či pořízení.

Pokud by bylo možné určit aspoň přibližně výkon přímotopů vzhledem k následujícím informacím, budu za vaše odhady vděčný. Různé internetové kalkulačky ukazují při stejných vstupních údajích různé výsledky.

Jedná se o přízemní nebytový prostor, který se skládá ze 2 místností (cca 2x 27 m2), kdy na jedné straně jsou garážová (zatím) nezateplená vrata, další dvě jsou běžné vnější, vždy s malým garážovým plastovým oknem s dvojsklem ve výšce hlavy (cca 100*45 cm). Oblasti Prahy - mírnější zimy. Výška stropů cca 2,4 m. Stavba z roku 2009, vnější stěny 30 cm a z toho 15 cm polystyren. Podlaha v garáži beton, vedle na betonu 3mm korek, 3mm filcové lino. Stop sádrokarton, poté beton, poté 40 cm izolace, poté beton a další patro.

Jako první mě napadlo umístit topení v garáži pod okno, ale nejsem si jist, na kolik tomu bude překážet případné zaparkované vozidlo. Má smysl umístit topení také vedle dílenského stolu (modře), přestože se jedná o vnitřní stěnu? Ve vedlejší místnosti mě napadlo umístit jedno topení pod okno, druhé vedle sprchového koutu.

Děkuji za rady a veškré postřehy.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.