Tepelné čerpadlo Vaillant/Protherm

Reklama
FN Filip Novák @filip.novak526 před 3 roky25.09.2020 22:56:00
Tepelné čerpadlo Vaillant/Protherm

Hledám tepelné čerpadlo s výkonem kolem 5 kW. Poté, co jsem si prošel ceny, zbyly ve výběru prakticky jen japonské/korejské TČ. "Severské" jsou komicky drahé, návratnost nikdy. Všechny ty asiaty ale trápí poměrně vysoká hlučnost. Dokonce i Panasonic má tichou novinku a když jede na plné kule bez nočního režimu, stejně je akustický výkon 60 dB a výše.

Pak jsem objevil Vaillant aroTHERM plus a pravděpodobně to samé jen s jiným znáčkem - Protherm GeniaAir Mono. Ekologické chladivo (R290), A+++, velice tiché (akustický výkon 54 dB) a hodně zajímavá cena. Vaillant není právě levný, výrobu jsem dohledal Francii. Nepodařilo se mi dohledat výrobce kompresoru u Vaillantu, ale Protherm má Mitsubishi. Kde je háček?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

75 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.