struktura izolace stěn a podlahy ve stavební buňce

Reklama
JE Jana Ernestová @jana.ernestova před 3 roky06.10.2020 14:07:00
struktura izolace stěn a podlahy ve stavební buňce

Dobrý den,

obracím se na Vás s velkou prosbou - dotazem, jak by správně mělo vypadat složení stěn podlah a stropů u stavební buňky.

Ze zoufalství jsem zakoupila dvě stavební buňky, které měly dle domluvy, nějak vypadat, bohužel to nedopadlo. A tak mám na pozemku na "kuřích nožkách" na devíti usazených vybetónovaných ztracených bedněních, dvě k sobě sešroubované buňky. V tuto chvíli mne ani tak nezajímá venek, ale vnitřní část. Dle fotek jsem zjistila zhruba složení stěn a to dle mého střešní latě, cca 8cm izolace a zaklopeno na jedné i druhé straně hobrou z venku natřena nějakou syntetikou, uvnitř malba a akryl tmel, který pěkně zčernal.
Chtěla bych následující :

Vnitřní část znovu odizolovat tepelnou izolací ISOVER UNIROL 10cm, a zaklopit OSB deskami, mezi izolacemi vést elektriku, vodu a odpad. Tzn. Na stávající stěny a strop střešní latě, mezi to izolaci a na vrh OSB desky s perodrážkou. Touto formou vytvořit i příčku.

Otázka č. 1 Mohu to takto provést ?

Bohužel si vůbec nevím rady s podlahou. Když jsem udělala sondu. Zjistila jsem 22cm laminové desky všech barev pod tím je překližková podlaha nabouchaná hřebíky v neskutečně hustém provedení. Upřímně se mi to nechce páčit. Zespoda je viditelný dřevěný rošt, mezi tím, jakási izolace a zaklopeno co dům dal. Takže hrůza.

Co asi bude dělat neplechu je střed buňky. Přesně řečeno kovový skelet, jak jsou k sobě buňky jen stažené šrouby.

otázka č. 2 Co s tímto provést?

Moc Vás prosím o rady, co bych s tím měla udělat, aby to bylo funkční. Jak by správně mělo vypadat složení (vrstvení) stěn, stropů apod. Peněz bohužel není nazbyt. Omlouvám se za laické popsání, ale jsem jen blondýna, která se rozhodla zvelibit k obývání , něco, co vypadá strašně, ale ráda by, aby to nebyly vyhozené peníze.

Děkuji předem

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.