Po výměně radiátoru přestali některé topit

Reklama
ZK Zdenek Kaipr @zdenek.kaipr před 3 roky10.10.2020 21:47:00
Po výměně radiátoru přestali některé topit

Ahoj všem,

Úvodem sem uplný laik, tak prosím omluvte mé popisné výrazy :)
Mám kotel Geminox ZEM se samostatným boilerem (problémy kotle nechám stranou). Vytápím rodinný dům kde je sklep (2 radiátory, zavřené) a přízemí kde je 9 radiátorů a v koupelně žebřík.

1 radiator se nedávno uvolnil a dost se nahnul, asi o 5 cm, a začala protíkat přívodní trubka. Včera přijel topenář, radiátor sundal, dal nový držák a znovu nasadil a opravil "veci" u té trubky aby už neprotékala. Systém pak napustil a všechny radiátory odvzdušnil.
Dnes ráno jsem zjistil že vyměněný radiátor je uplně studený a spolu s ním ještě 3 další.

Nějaký nápad proč? Vše je odvzdušněné, dělal jsem dnes několikrát, ze všech radiátorů jde rovnou voda, žádný vzduch. Z těch studených jde studená voda.

Mě napadá že se tam voda z kotle nedoteče. Další netopící radiátory jsou až v místnostech za tímto měněným. Posledním topícím radiátorem je žebřík v koupelně, i když je jen vlažný. Pak už nic netopí.

Pro představu. Místnosti jsou v řadě za sebou. Od kotle první 4 jedou naplno, pak vlažný žebřík a pak už jen studené radiátory.
Topenáři jsem samozřejmě volal, ale bude moci přijet až koncem příštího týdne.

Tak mě zajímá co se mohlo stát a mohl by v tom být i ten kotel?
Kotel normálně jede ukazuje teplotu 80stupňů a modulace hořáku 30%, tlak 1,5baru a nekolísá.

Všem moc děkuji!

Z.Kaipr

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

19 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.