Stará chalupa - zateplení, vytápění

Rubriky:

Reklama
GK Gabriela Kirika @gabriela.kirika před 3 roky12.10.2020 15:32:00
Stará chalupa - zateplení, vytápění

Dobrý den,
opravuji starou chalupu ( svépomocí s přítelem), bohužel finance docházejí a jdu si sem pro radu, jaká opatření udělat teď na zimu skrz vytápění.

Chalupa je někdy z roku 1900, část zdiva kámen 60-75 cm a část smíšená.
Podlahy vykopané, udělané odvětrávání do komína. V nich 20 cm EPS. Je to rozdělené dvě části novější ( ve které se teď bydlí) a býv. vejminek ( ten se teprve bude opravovat příští rok) - bude cca 60 m2 s otevřenými stropy. Okna už jsou - trojsklo plast.
Obytná plocha v současnosti 55 m2 velká místnost a chodba s koupelnou cca 20 m2.
Vytápění plynový kotel a radiátory. V plánu vytápění krbovými kamny s výměníkem ( vše připravené) a akumulační nádrž ( ta ještě není).
Dělá se teď střecha.
V zimě mírně plesnivěly zdi v rozích i přes větrání - ale není to zatím obkopané - dům v kopci. Samozřejmě větrám.
Od 1/2 listopadu, kdy jsem se stěhovala jsem do května protopila nějakých 23 tis., topí se na teploty 19 C přes den, večer 2 hodiny 21 C a přes noc 16 C. Vzhledem k tomu, že pracuji z domu, je mi zima.

Chci prodiskutovat nějakou návratnost opatření, co je potřeba udělat teď na zimu -
1. zateplit strop nad obytnou části - 40 cm vata?
Přímo na strop na půdě ( v projektu je mezi trámy) - budu si to už dělat sama bez přítele.
Půda nebude pochozí. Pod vatu parotěs - mohu položit na původní skladbu, která je pokrytá půdovkami?

2 . investovat rovnou do kamen s výměníkem ( jaký výkon?) - nebo si sem teď na zimu dát půjčená obyč. kamna ( skrz finance) a raději investovat do akumulační nádrže ) a topit ji plynem?
Bohužel sklep je velmi malý s klenbovými nízkými stropy - je v něm kotel. bojler na ohřev vody. Budu omezena šířkou dveří. Jak velkou nádrž?
Obojí teď nejsem schopná zafinancovat.

3. kamnář co mi staví komín ( známý), mi tvrdí, že ten prostor krbovkama nevytopím a tlačí mě do krbu. ( ale finance).

Nemohu se sama rozhodnout.

V projektu k rekonstrukci jsem měla i vnější zateplení, ale vzhledem k tomu jak dům funguje z toho mám obavu uzavřít polystyrenem. Dům měl padnout do nízkoenergetického.
Projektanta jsem znova oslovila, aby mi spočítal celé znovu ztráty, ale zatím nereaguje a všude čtu něco jiného. Chtěla jsem žádat o NZÚ.

Děkuji moc
G.K.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

20 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.